с. Ковалівка, живе зображення

  WEB-camera
  с. Ковалівка
  Живе зображення

    
Визначні пам'ятки
ГОДИННИК ВІЧНОСТІ

Справжньою родзинкою в архітектурі села став незвичайний годинник, який ковалівчани називають годинником вічності. Аналоги такого годинника можна зустріти в Німеччині та Швейцарії. Він побудований на землі, але діями механізму керує звичайна комп'ютерна програма.

Знаходиться годинник в центрі села саме на тому місці, де молодий коваль, засновник с. Ковалівки, – Мина Назаренко поставив свою хату і поряд кузню. Як свідчить давня легенда сталося це на початку XVI ст.

ПАМ'ЯТНИК ПЕТРУ МОГИЛІ

Поряд з православним храмом – церквою Різдва Пресвятої Богородиці височіє пам'ятник політичному і церковному діячеві XVII ст. Петру Симеоновичу Могилі.

Це єдиний пам'ятник П. Могилі на території України.

Він був побудований і відкритий в 1997 році разом із православним храмом.

З ім'ям Петра Могили історія українського народу пов'язує церковні реформи та реформи шкільництва.

Молдаванин за походженням, європеєць за освітою і українець за культурною приналежністю, – він став фундатором та творцем першого у Східній Європі вищого навчального закладу – Києво-Могилянської Колегії, якій в 1701 році наказом Петра І було надано статусу академії.

Змінивши меч на хрест, в 1625 році Петро Могила залишив світське життя і постригся в ченці. Ставши в 1627 році архімандритом Києво-Печерського монастиря, П. Могила приїхав на Васильківщину, придбав для потреб Києво-Печерської Лаври землі недалеко від Ковалівки і побудував перший православний храм. Жителі с. Ковалівки стали його прихожанами.

Будучи глибоко віруючою людиною, він вирішив побудувати православний храм також і на березі живописного озера в с. Ковалівка.

Тому будівництво Церкви Різдва Пресвятої Богородиці в с. Ковалівка носить символічний зміст, а пам'ятник П.С. Могилі височіє поряд з православним храмом як символ православ'я, духовності і нездоланної людської віри християнської.

Петро Могила тримає в руках церковну книгу – Требник, в якій містилися молитви до кожного обряду (треби). Саме П. Могила і упорядкував треби, відокремивши риси католицтва і православ'я в них, робив переклади Біблії та різних церковних книг.

Рік 1996 (коли і було розпочато будівництво храму в Ковалівці) був проголошений ЮНЕСКО роком Петра Симеоновича Могили.

ПАМ'ЯТНИК ЗАГИБЛИМ СОЛДАТАМ

В центрі Ковалівки, на березі озера, височиє обеліск, на якому викарбовані імена корінних мешканців, яки загинули під час оборони рідного села в роки однієї з найважливіших воєн людства – Великої Вітчизняної війни.

На главнуюОбратная связьНаверх